O webu

Děkuji za návštěvu webu Suomi.cz, vašeho průvodce Finskem, Zemí tisíce jezer. Upřímně doufám, že vám tento web poskytl informace, které jste hledali, a pokud ne, budu rád, když mi dáte vaše námitky nebo návrhy vědět prostřednictvím kontaktního formuláře.

 

Historie webu

Nápad na vytvoření webu o Finsku vznikl počátkem roku 2011, kdy jsem se dostal na studijní pobyt do Tampere, ve kterém jsem nakonec strávil celý jeden rok. Během té doby jsem měl to štěstí, že jsem poznal nejen spoustu krásných finských míst, ale i poznal mnoho skvělých Finů. Články pro web vznikaly od léta 2011 až do léta 2012, kdy se konečně podařilo dokončit mou samotným vyžadované minimum a na doménu Suomi.cz byl nainstalován redakční systém.

Při vytváření webu jsem využíval zkušenosti z jen o několik málo měsíců staršího webu Poznej Severní Irsko.cz, na jehož tvorbě jsem se podílel. Obě stránky tak pojí stejné grafické pojetí a v budoucnu jistě i vzájemná inspirace úspěšnými nápady.

V první fázi se na Suomi.cz můžete těšit jak na obecné představení Finska, tak na přehled těch nejdůležitějších míst. Příznivci dějin si na své přijdou v sekci Historie a první texty se objeví i v sekci věnované finské přírodě. Cestovatele, kteří se do Země tisíce jezer sami chystají, pak jistě potěší i sekce Cestování věnované tipům a rádam, které se během výpravy na sever mohou hodit.

 

Plány do budoucna

S veřejně uvedenými plány už mám své zkušenosti a proto raději jen zkratkovitě a bez časového horizontu. Rád bych z webu vytvořil informační portál o Finsku, na kterém najdete velké množství informací k této krásné severské zemi. A to se neobejde bez podrobnějšího zaměření na přírodní krásy země i další věc, kterou Finové ve světě prosluli - jejich jazyk, finštinu. Snad se dočtete i zajímavosti o těch nejdůležitějších Finech, kteří se nesmazatelně zapsali do historie země. Pokud máte i vy náměty, co by vás o Finsku zajímalo, neváhejte mi dát vědět prostřednictvím již zmiňovaného kontaktního formuláře.

 

Děkuji moc za návštěvu Suomi.cz,

Michal Jirásek